A természetben, a friss levegőn végzett mozgás örömöt ad, és máris jobban érezzük magunkat a bőrünkben. Mi sem természetesebb tehát, hogy kilátogassunk az Óbudai Futófesztiválra, hiszen, ha van sport, amely bárhol és bármikor űzhető, miközben energiával tölt fel és a testi-lelki egészséget szolgálja, akkor az a futás. Sokak így gondolták ezt, mert a rendezvény két napján összesítetten 2500

Bike&Breakfast

Folytatódik a Bringásreggeli Óbudán! Április 28-án, pénteken az alábbi helyszíneken várnak 7 és 9 óra között: Csillaghegyi megálló (1038. Budapest, Vasút sor 1.) Cziniel cukrászda és kávéház (1033. Budapest, Nánási út 55.) Esernyős (1033. Budapest, Fő tér 2.)
Fejér Fruzsina Up2 korosztályban, Simon Zsófia Up1 korosztályban, Almási Kinga felnőtt Mefob basic kategóriában lett aranyérmes. Basic UP2 egyéniben Csitkovics Dóra ezüstérmes lett. Az Árpád Gimnázium színeiben versenyző Hajdú és Simon a páros kategóriában is bajnoki címet szerzett.

Elmarad az atlétika diákolimpia

Kedves érdeklődők! A 2016/17-es tanév atlétika diákolimpia versenyei elmaradnak, mert a helyszínen zajló munkálatok elhúzódtak, a pálya még nem alkalmas versenyek lebonyolítására.
2017. április 19-22. között Debrecenben megrendezett Felnőtt Országos Bajnokságon a Római SE versenyzője Horváth Zoltán (86) 50m mellúszásban a délutáni döntőben Gyurta Dániel mögött a második helyen végzett. Gyepes Ádám (Horváth Zoltán edzője) szerint ez a teljesítmény rendkívül jónak számít, hiszen a Világbajnokság évében mindegyik versenyző a legjobbat próbálja kihozni magából, hogy
Nem mindennapi harcművészeti szeminárium került megrendezésre a Gankaku Sportegyesület szervezésében április 22-én, szombaton! 2*3 órában, a tradicionális japán harcművészetekkel (Goju-ryu Karate, Shito-ryu Karate) foglalkozó mesterek és tanítványaik, a Kínai Fehér Daru Kung Fu alapjait tanulták. Az esemény célja a sportmúlt kutatása volt: ismerkedés a Goju Karate iskolák származásával, a Kínai

Óbudai Fitt Családi Percek

Május 12-én pénteken 17-19 óráig Óbudán kilencedik alkalommal rendezi meg Kozma Zsuzsanna Zenepedagógus Fitnesz edző egyedülálló ingyenes családi sport rendezvényét a 9. Óbudai FittMóka Fitt Családi Perceket 0-104 éves korig Varga Mihály Nemzetgazdasági Miniszter, Országgyűlési Képviselő és Bús Balázs Óbuda-Békásmegyer Polgármestere Fővédnöksége alatt. Az eseményen nagyszülők, anyák, apák,
Kedves Érdeklődők! Ezúton szeretnénk tájékoztatni Benneteket, hogy a holnapi napon a Római téren, hétfői napon a Pethe Ferenc téren tartott közösségi torna az ünnepnapok miatt nem kerülnek megtartásra. Kellemes Húsvéti Ünnepeket és jó pihenést kívánunk!
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma nyílt pályázatot hirdet a „Magyarország jó tanulója − jó sportolója 2016” cím elnyerésére. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a „Magyarország jó tanulója − jó sportolója 2016” címmel azon tanulókat és hallgatókat kívánja kitüntetni, akik a 2015/2016. tanévben eredményes tanulmányi munkájuk mellett kimagasló sportteljesítményt nyújtottak. A Pályázati
Nagyon örülünk a kitartó érdeklődésnek a közösségi torna programunk iránt. A képek a szerdai Római téri foglalkozáson készültek. Voltak, akik már ezen a héten a harmadik foglalkozáson vettek részt! Ma is várunk ugyanezen a helyszínen 18.00 órától Benneteket!
Szikrázó napsütés fogadta a 27. Gróf Széchenyi István Emlékverseny keretén belül megrendezett 7. Nemzetközi Budapest Kupa Regatta, több mint 650 evezős indulóját. Az evezős évadot ezzel a 12 nemzet sportolóinak tömegét vonzó regattával Jean-Christophe Rolland FISA (Nemzetközi Evezős Szövetség) elnök, Annamarie Phelps, a Brit Evezős Szövetség elnöke és Denk András, a rendező margitszigeti
A Magyar Kupa I. fordulóján 9 arany, 4 ezüst, 7 bronzérmet, és több értékes 4., 5., 6. helyezést szereztek, óriási létszámú mezőnyben. A következő megmérettetés a 17 ország részvételével megrendezendő Szlovák Open verseny lesz április 8-9-én Surányban. Gratulálunk!