Küzdelmes csaták, izgalmas fordulók a III. kerületi Sakk Diákolimpián

A III. kerületi sakk diákolimpiát január 25-én rendezték meg a Pais Dezső Általános Iskolában. 9.00-kor kezdődött az egyéni versenyszám és 13.30-kor a csapatverseny.

Összesen a két versenyszámban 141 fő vett részt.

Versenybírók: Sármási Péter, Guba Miklós.

Egyéni versenyzők: 85 résztvevő

I.kcs. lány: 8 induló

eredmény:

  1. Kincses Emma Dr.Béres J.(Kiserdő) Á.I.
  2. Medvegy Mária Első Óbudai Á.I.
  3. Tardos Lili Óbudai Nagy László Á. I.

I.kcs  fiú: 21 induló

eredmény:

  1. Farkas Maxim Zippernowsky Á. I.
  2. Molnár Kristóf Dr. Béres (Keve)
  3. Laukó Zalán Andor Ilona Á. I.

II.kcs lány: 10 induló

eredmény:

  1. Hangyál Dóra Óbudai Nagy László Á.I.
  2. Sztrinkai Réka Dr. Béres (Keve)
  3. Csizmadia Csenge Dr. Béres (Kiserdő)

II.kcs. fiú: 24 induló

eredmény:

  1. Civin-Palásti Péter Aquincumi Á.I.
  2. Raj Zalán Aqiuncum Á. I.
  3. Hajdu Vince Fodros Á. I. 

III.kcs lány: 2 induló

eredmény:

  1. Sándor Eszter Óbudai Nagy László Á. I.
  2. Bálizs Villő Első Óbudai Á.I.

III.kcs. fiú: 6 induló

eredmény:

  1. Csiki Gergő Örs Krúdy Á.I.
  2. Mészáros Péter Veres Péter Gimnázium
  3. Molnár Barna Első Óbudai Á.I.

IV.kcs. lány: 2 induló

Kovács Jasmine Óbudai Á. I.,  Mink Viktória Fodros Á. I.

IV.kcs. fiú: 9 induló

eredmény:

  1. Fetter András Aquincum Á. I.
  2. Takács Dávid Óbudai Árpád Gimnázium
  3. Puskás Péter Veres Péter Gimnázium

V.kcs. lány: nem volt induló

V.kcs fiú: 3 induló

eredmény:

  1. Boér Zoltán Óbudai Árpád Gimnázium
  2. Kiss Gergely Veres Péter Gimn.
  3. Zhou Mo Kőrösi Csoma Sándor Gimn.

 VI.kcs. nem volt induló

 

Csapatverseny: 56 induló

I-II.kcs. fiúk: 7 csapat

eredmény:

  1. Fodros Á. I.
  2. Krúdy Á. I.
  3. Óbudai Nagy László Á. I.

I-II.kcs. lányok: 3 csapat

eredmény:

  1. Óbudai Nagy László 1 
  2. Óbudai Nagy László 2
  3. Krúdy Gyula Á. I.

III-IV.kcs. lányok: 2 csapat

eredmény:

  1. Óbudai Nagy László Á. I. 
  2. Első Óbudai Á. I.

III-IV.kcs fiúk: 2 csapat

  1. Veres Péter Gimnázium 
  2. Első Óbudai Á. I.

V-VI. kcs. lányok csapat: 1 induló

  1. Óbudai Árpád Gimnázium 

 

Előző évben országos döntőn részt vettek, ezért alanyi jogon indulhatnak a budapesti elődöntőn:

I.kcs. lány Hangyál Anna Óbudai Nagy László Á. I.

II.kcs lány Sterbenz Anna Óbudai Nagy László Á. I.

II.kcs fiú Gerszler Ádám Aquincum Á. I.

III.kcs lány Sterbenz Dóra Óbudai Nagy László Á. I.

III.kcs lány Sztinkai Anna Veres Péter Gimnázium

Az I-II. kcs-os lányoknál, a dr. Béres J. Á. I. tavaly részt vett az országos döntőn, így nem indultak a kerületi versenyen. Az I-II.kcs-os fiúknál az Aquincum Á.I. országos bajnok lett, ezért csak az országos döntőn kell indulnia. Az V-VI.kcs-ban az Árpád Gimnázium fiú csapata tavaly részt vett az országos döntőn, így nem indultak a kerületi versenyen.

A budapesti csapat diákolimpiák menet közben sikeresen lezajlottak, melyeken a kerületi bajnokok, illetve az előző évben országos döntőn részt vett csapatok indulhattak. Itt óriási sikere lett a kerületnek, hiszen az országos döntőn 7 csapattal vehetünk részt különböző korcsoportokban.

(A diákolimpia budapesti döntőjében a kerületi bajnok csapatok vehettek részt és az első 5 csapat jutott tovább az országos döntőbe.)

Az országos döntőre továbbjutó csapatok:

I-II. korcsoportos lányok: 10 csapat

1. helyezett: Óbudai Nagy László Á. I. (Sterbenz Anna, Hangyál Dóra, Hangyál Anna)

2. helyezett: Dr. Béres J. Á. I. (Kincses Emma, Szabó Dóra, Sztinkai Réka, Csábi Eszter)

I-II. korcsoportos fiúk: 19 csapat

2. helyezett: Fodros Á. I. (Nagy Antal, Hajdu Vince, Jánosi Bence, Póla Zétény)

III-IV. korcsoportos lányok: 8 csapat

4. helyezett: Óbudai Nagy László Á. I. (Fazekas Tamara, Sándor Eszter, Tardos Lili)

V-VI. korcsoportos lányok: 6 csapat

4. helyezett Óbudai Árpád Gimnázium (Sándor Anna Luca, Gyimesi Flóra, Deutsch Petra Anna, Fodor Dóra)

V-VI. korcsoportos fiúk: 13 csapat

5. helyezett Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium (Reviczki Roland, Gyimesi Péter, Matos Bálint, Farkas Gellért)

Gratulálunk és szurkolunk mind a 7 kerületi csapatunknak az országos döntőhöz!

1037 Budapest, Laborc u. 2.

tel: +36 1 388 9770

tel./fax: +36 1 250 1346

e-mail: titkarsag@obudasport.hu

A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassunk. Részletes leírás
Rendben!

Fenntartó