Induló szezon az evezősöknél

Március 17-én megrendezésre került az év első vízi versenye, a 28. Evezős Évadnyitó Széchenyi István Emlékverseny és 8. Nemzetközi Budapest Kupa, majd egy héttel később a tavaszi hosszútávú versenyen álltak rajthoz a Külker Evezős Klub Óbuda versenyzői

Az ítéletidő sem tartotta vissza a versenyzéstől az evezős társadalmat március 17-én a 8. alkalommal megrendezett Nemzetközi Budapest Kupán. A nemzetközileg is egyre népszerűbbé váló versenyre tíz országból érkeztek indulók, így közel 550-en evezték le a körülmények miatt lerövidített 3 km-es távot az Óbudai-sziget felső csücske és a Szent XXIII. János pápa parknál lévő célvonal között.  A Külker Evezős Klubnak három egysége állt rajthoz a klub színeiben: egy női nyolcas és négypár, valamint egy férfi nyolcas. A klub két további versenyzője, Pajor Krisztián és Talpos Norbert, válogatott színekben indult, és a magyar ifjúsági válogatott nyolcas tagjaként ifi korosztályban aranyérmet szerzett. Felnőtt női nyolcasban ezüstérmet szerzett Gadányi Zoltána, Kiffer Dorina, Benda Orsolya, Gosztola Orsolya, Mile Anna, Maticsek Lizett, Nagy Ildikó és Gagyi Barbara, kormányos Mile Sarolta. Szintén ezüstérmes lett a felnőtt női négypár egység, melynek tagjai Gadányi Zoltána, Benda Orsolya, Gosztola Orsolya és Kiffer Dorina voltak. A férfi felnőtt nyolcas a nyolcadik helyen végzett, tagjai Bartha Zoltán, Sehr Miklós, Treiszler Ferenc, Fenyő András, Götz Péter, Nagy Roland, Lőrinczy Péter, Szabó Gergely, kormányos Mile Sarolta.

Március 24-én megrendezésre került a tavaszi hosszútávú verseny. A Külker Evezős Klub két arany- és két bronzéremmel zárta az év második vízi megmérettetését. Gadányi Zoltána női felnőtt egypárban aratott győzelmet, míg a Cseh Vilmos, Szabó Gergely alkotta váltott evezős kettős szintén első helyen zárt a férfi felnőtt mezőnyben. Női felnőtt könnyűsúlyú egypárban Kiffer Dorina harmadik helyet szerzett, Mile Anna pedig serdülő korosztályban lett bronzérmes. Maticsek Lizett a 6 km-es távon mindössze hat másodperccel maradt le az előtte célba érkezőtől, és így az 5. helyet szerezte meg a serdülők között. Pajor Krisztián szintén szoros befutóban, öt másodperccel maradt le a dobogóról, és zárt végül a 4. helyen férfi ifjúsági egypárban. Ugyanebben a korosztályban Talpos Norbert a 8. helyen zárt.

FS 1x: 14. Fekete Zalán

FS 4x+: 8. Sárdi Mátyás, Trautmann Máté András, Tóth Benedek Máté, Veress Botond, k: Fekete Donát

Sport XXI Mini Kupa FT 4x+ 4000m: 5. Rákosi Levente, Szabó Tamás, Márkus Zsolt, Bíró Mihály Jakab, k: Fekete Donát

/Forrás: Külker Evezős Klub - Kiffer Dorina/